Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu

0
1169
co-warto-wiedziec-o-pozycjonowaniu

Każdy, kto posiada stronę internetową, której celem istnienia jest generowanie zysku powinien zainwestować w skuteczne pozycjonowanie stron www. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które mają strony firmowe oraz właścicieli blogów, które zostały stworzone po to by zarabiać na reklamach oraz programach partnerskich.


Samodzielne pozycjonowanie stron jest bardzo czasochłonne i nigdy nie gwarantuje sukcesu. Najlepiej jest więc zlecić pozycjonowanie stron do profesjonalnej agencji SEO. Tego typu usługi zaczynają się od kwot 300 zł na miesiąc. Przyjmuje się jednak, że poważne oferty zaczynają się od 500 zł na miesiąc. Niekiedy za pozycjonowanie zapłacić trzeba nawet kilka tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jak duża konkurencja występuje na pożądane frazy kluczowe. Pozycjonowanie stron jest niezmiernie ważne, gdyż zdecydowana większość ruchu pochodzi właśnie z wyszukiwarek.

Specjaliści od pozycjonowania dobrze wiedzą na przykład, że lepiej być na pierwszym miejscu na mało popularne hasło niż na piątym przy frazie kluczowej, która jest bardzo oblegana. Osoba, która po raz pierwszy zleca pozycjonowanie powinna być szczególnie ostrożna. Większość firm pobiera opłaty za efekty. Deklaruje na przykład, że dana fraza kluczowa da pierwsze miejsce za rok. Wskazane jest by zawierać takie umowy, gdzie jest zapis, że jeśli w określonym czasie określona pozycja nie zostanie uzyskana to firma pozycjonująca płaci karę.