Katalogi stron

0
1030
katalogi-stron

Katalog stron polega na udostępnianiu informacji różnego typu w zależności od tematu katalogu. W katalogach autorzy zgłaszają swoją stronę, zazwyczaj z krótkim opisem i w ten sposób po sprawdzeniu jej zawartości zostaje ona wpisana na listę pod danym hasłem.


Moderowane ręcznie zbiory adresów internetowych. Wyróżnia się kilka typów katalogów: globalne, katalogi ”katalogów”, czyli spisy i listy, regionalne, tematyczne wielotematyczne (ogólne). Takie katalogi stron są bardzo ciekawe pod względem swojej zawartości treści. Największym katalogiem tworzonym przez ochotników z całego świata jest katalog DMOZ, na którym są udostępniane różne treści, dla ludzi, którzy potrzebują jakichś informacji.

Podsumowując katalogi stron zawierają najczęściej krótki opis oraz mają rozległą zawartość, dzięki której łatwo zapoznajemy się z hasłem, które nas interesuje. Jest kilka typów katalogów, jeżeli ktoś jest zainteresowany i wszechstronny może spróbować swoich sił, przekazując w łatwy sposób swoje doświadczenia oraz wiedzę.